IV Konferencja SPIN – prelegenci, wystąpienia, warsztaty


 

Prelegenci

2015-dlh-1-160x240 Andrzej Kinastowski
Operations Delivery Strategist w Lufthansa Global Business Services
Andrzej Kinastowski od 10 lat pomaga firmom SSC i BPO usprawniać dostarczane procesy przez wdrażanie Continuous Improvement, Process Excellence, pracę nad strategią i kadrą zarządczą. Praktyk wdrażania Lean w procesach usługowych za pomocą projektów w formacie Lean Workout. Fan koncepcji Kaizen. Uważa że najlepsze procesy i projekty opierają się na na zaangażowaniu liderów i odpowiedzialności pracowników. Certyfikowany Lean Six Sigma Black Belt, doświadczony trener Lean i Six Sigma. Wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie. Członek-założyciel stowarzyszenia Service Process Improvement Network. Bardzo lubi występować na konferencjach.
Prywatnie mąż, ojciec, fotograf i początkujący budowniczy mini robotów.
DominikJaskulski2 Dominik Jaskulski
Stowarzyszenie SPIN
Dominik specjalizuje się w automatyzacji procesów back-office’owych. Od ponad 7 lat zajmuje się optymalizacją i usprawnianiem procesów w operacjach bankowych, HR oraz IT. Przed Lufthansą pracował w polskich i zagranicznych instytucjach finansowych. Stworzył międzynarodowy zespół, który odpowiada za robotyzację procesów w Lufthansa Global Business Services. Jako fan zwinnych (agile) oraz szczupłych (lean) metod zarządzania stara się łączyć oba podejścia w swojej codziennej pracy. Współzałożyciel stowarzyszenia Service Process Improvement Network.
 wolak 150x200 Michał Wolak
prezes w Lean Action sp. z o.o.
 Członek założyciel Stowarzyszenia SPIN. Doświadczony trener i ekspert Lean Management, promujący idee ciągłego doskonalenia w firmach tak produkcyjnych, jak i usługowych. Prezes spółki Lean Action sp. z o.o. – firmy doradczej. Coach pracujący z liderami nad rozwojem ich umiejętności przywódczych i tworzenia wybitnych zespołów. Wykładowca uniwersytecki na: Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie, Wyższej Szkole Europejskiej im. Tischnera w Krakowie, Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Współautor książki Office Samurai. Pierwsze kroki do wdrożenia Lean w biurze. Prywatnie pasjonat pływania, żeglarstwa morskiego i gorących tańców latynoskich. 
  Marcin Dulęba
Head of Global Operational Excellence w Lufthansa Global Business Services
 Marcin Dulęba jest doświadczonym menedżerem pracującym od 12 lat w Centrach Usług Wspólnych oraz dostarczających usługi BPO – w takich firmach jak Lufthansa, Accenture, Hewlett Packard, Volvo. Od 8 lat kieruje regionalnymi oraz globalnymi działami Jakości oraz Automatyzacji (Robotic Process Automation), mając pod sobą zespoły zarówno programowe jak i projektowe o wielkości do 70 osób. Zarządzał wieloma wdrożeniami RPA, stawiając samodzielnie modele zarządzania oraz utrzymania, w technologiach UI Path, BluePrism, Automation Anywhere. Prowadzone przez niego wdrożenia przyniosły znaczne rezultaty – zautomatyzowanie od dziesiątek do setek stanowisk manualnej pracy rocznie. Marcin Dulęba, w raz z jednym z prowadzonych zespołów, został uhonorowany nagrodą ABSL Diamond Awards w kategorii Business Excellence na polu Automatyzacji.
 SkuteczneRaporty Bartosz Czapiewski
właściciel w SkuteczneRaporty.pl
Ekspert w obszarze wizualizacji danych i raportowania, bloger i trener. W 2010 r. założył blog SkuteczneRaporty.pl zainspirowany zasadami wizualizacji danych i koncepcją ich prezentacji w postaci dashboardów. Z jego pasji powstał ekspercki blog, na którym dzieli się praktycznymi informacjami nt. dobrych praktyk prezentowania danych i ich stosowania w programach takich jak Excel, Power BI i Tableau. Wyróżnia go kwestionowanie nieefektywnych sposobów wizualizacji i ogromna wiedza praktyczna, zebrana w różnorodnych projektach związanych z raportami i wdrożeniami BI.
  img005 Marek Krawczyk
właściciel w COMart SK
 Certyfikowany trener Microsoft (certyfikaty MOS na poziomie Specialist i Expert, tytuł MCP). Posiada przeszło pięcioletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń oraz czteroletnie w prowadzeniu zajęć na uczelni. Znaczna większość szkoleń, które prowadzi, to program MS Excel na różnych poziomach zaawansowania (od podstaw po programowanie VBA i analizę biznesową). Doświadczenie obejmuje ponad 5000 godzin szkoleniowych oraz ponad 6500 przeszkolonych osób.
Prywatnie szczęśliwy mąż i dumny ojciec trzech cudownych córek.
  Marek Sowa
Artificial Intelligence and Automation Innovation Lead w Bank of Ireland
Absolwent studiów Zarządzania Przedsiębiorstwem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz studiów MBA na Dublin Business School. Karierę skupia na Automatyce Procesów Biznesowych i Zarządzaniu Innowacjami. Od 2014 roku aktywnie bada zastosowanie najnowszych technologii automatyki dla biznesu. Doświadczony deweloper i menedżer zarządznia pojektami. Pierwszego własnego robota stworzył jako hobby by zautomatyzować grę – dzisiaj z zespołem ponad 50 osób skupia się na wdrażaniu Robotyki Procesów stosując autorską metodykę DIAMOND. Do dnia dzisiejszego stworzył wiele rozwiązań dla automatyki takich jak: Multi-Engine Execution, Self-Managing RPA czy też High Performance Robotics. Obecnie skupia się na zastosowaniu Sztucznej Inteligencji dla Automatyki Procesów jako kolejnej fali innowacji dla biznesu.
  Flor Martinez Reyes
Process and Controls Improvement Manager w HEINEKEN Global Shared Services
Certyfikowany Lean Six Sigma Master Black Belt, doświadczony Menedżer Jakości i Ciągłego Doskonalenia oraz trener, coach i doradca. Ma doświadczenie w budowaniu i wdrażaniu strategii ciągłego doskonalenia, opracowywaniu programów szkoleniowych Lean i Six Sigma oraz w motywowaniu ludzi do ciągłego doskonalenia. Pracowała głównie w firmach BPO, jednakże doradzała również firmom produkcyjnym. Obecnie jest Kierownikiem ds. Doskonalenia Procesów i Kontroli w firmie HEINEKEN.

 

 

Warsztaty

 dagmara Zanim przyjdą roboty: automatyzacja za pomocą VBA
Dagmara Pundyk, Lufthansa Global Business Services
 Wszyscy chcą rozmawiać o robotyzacji zapominając, że w dużej mierze jesteśmy w stanie automatyzować nasze procesy za pomocą ogólnie dostępnych narzędzi.Na tym warsztacie zobaczysz jakie są możliwości automatyzacji procesów, i nauczysz się za pomocą makr automatyzować swoje.

Wymagana podstawowa znajomość VBA.

 wolak 150x200 Jak przygotować proces do automatyzacji i robotyzacji?
Michał Wolak, Lean Action sp. z o.o.
Drugim pytaniem po wybraniu procesu do automatyzacji i robotyzacji jest: jak go przygotować to tego, aby osiągnąć największe korzyści?

Podczas warsztatu omówimy wyzwania jakie stoją przed automatyzowaniem procesów biurowych. Następnie opracujemy rozwiązania do tych wyzwań.

Tak więc uczestnik poszerzy swoją wiedzę na temat możliwych trudności oraz pozna metody ich przezwyciężenia w automotyzacji i robotyzacji procesów biurowych.

SkuteczneRaporty Który wykres wybrać?
Marcin Czapiewski, właściciel w SkuteczneRaporty.pl
 Jak zaprezentować dane – w formie tabel czy wykresów? Czy mój wykres jest dobrze zaprojektowany? Jaki kolor na raporcie wybrać? Jak stworzyć dobry raport, z którego menedżer będzie chętnie korzystał? Jak dodać do raportu podstawowe interakcje, aby go szybko filtrować? Odpowiedzi na te i inne pytania uzyskasz w czasie warsztatu.
 2015-dlh-1-160x240  Już czas: napisz swojego pierwszego robota.
Andrzej Kinastowski, Lufthansa Global Business Services
 Na tym praktycznym warsztacie zobaczysz jeden z najpopularniejszych programów do robotyzowania procesów biznesowych: UiPath. Zrozumiesz logikę, jaką rządzi się pisanie robotów. Na tym warsztacie napiszesz swojego pierwszego robota.Jak dasz mu na imię?
 dagmara  Poznaj R – darmowe środowisko do analizy danych
Dagmara Pundyk, Lufthansa Global Business Services
 Znasz dobrze Excela i umiesz pisać skrypty w VBA? Czas poznać R – język programowania, który pozwoli Ci na znalezienie w swoich danych cennych informacji.  Na workshopie wspólnie znajdziemy w naszych danych trendy, elementy odstające oraz wyznaczymy dla nich podstawowe statystyki. Omówimy sobie również inne zastosowania R.
 DominikJaskulski2  Jak zacząć z RPA – pierwszy projekt pilotażowy
Dominik Jaskulski, Stowarzyszenie SPIN
 Dominik podzieli się doświadczeniami odnośnie tego jak uruchomił pierwszy projekt pilotażowy w zakresie robotyzacji. Mowa będzie o największych przeszkodach, identyfikacji dostawców oraz wyborze najlepszego obszaru pod projekt pilotażowy.
Po warsztatach uczestnicy będą potrafić zaplanować i uruchomić pierwszy projekt pilotażowy w swoich organizacjach.
 img005 PowerBI – poskromienie danych
Marek Krawczyk, COMart SK
 Pokazanie możliwości dodatków PowerBI. Ich prostoty a zarazem ogromnej użyteczności od fazy pozyskiwania danych, przez ich standaryzację, modyfikację i agregację, na wizualizacji kończąc.Wszystko oparte o narzędzie, które ma chyba każda firma – MS Excel. W niektórych przypadkach nawet średniozaawansowany użytkownik Excela jest w stanie szybko wykonać czynności, jakie kiedyś pozostawały tylko w sferze marzeń.

Warsztaty będą zakończone rozwiązaniem i omówieniem jednego z ciekawszych i bardziej złożonych przypadków.