Członkowie SPIN


Klaudia Szendzielarz (Prezes Stowarzyszenia)Od projektowania procesów biznesowych do… projektowania wnętrz. Klaudia zdobywała doświadczenie w sektorze usługowym od 2002 roku. Ma bogate historię zarządzania zespołem, wspierania kultury ciągłego doskonalenia oraz skutecznego zarządzania zmianą. Od 2018 roku pełniła funkcję Enagagement Managera w zespole Continuous Improvement & Transformation. Z łatwością operuje metodyką Lean Management, Agile i Design Thinking. W ostatnich latach swojej pracy w korporacji skoncentrowała się na optymalizacji procesów przy użyciu Smart Automation. Aktualnie Klaudia jest założycielką Pracowni wnętrz oko.na.design, gdzie nie tylko realizuje swoją pasję, lecz także przekłada swoją wiedzę o usprawnianiu procesów na praktykę.
Magdalena Fular (Wiceprezes Stowarzyszenia)Magdalena specjalizuje się w prowadzeniu projektów mających na celu usprawnianie procesów, poprawę jakości i redukcję ryzyka oraz identyfikuje procesy nadające się do automatyzacji. Podczas codziennej pracy stosuje narzędzia z zakresu metodologii Lean, Six Sigma oraz World Class Manufacturing. Chętnie dzieli się nabytym doświadczeniem i wiedzą podczas prowadzonych przez nią szkoleń oraz warsztatów w ramach studiów podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim gdzie jest gościnnym wykładowcą. Certyfikowany Six Sigma Green Belt, WCM Green Belt, Menedżer Jakości oraz Pełnomocnik Systemu Zarządzania Jakością. W wolnych chwilach poszerza swoją wiedzę z zakresu metod zwinnych zarządzania.
Szymon Sobczyszyn-Żmudź (Skarbnik)Szymon obecnie pracuje jako Młodszy Specjalista ds. Automatyzacji Procesów Biznesowych wspierając klientów przy wdrożeniu automatyzacji. Posiada certyfikat UiPath RPA Developer Advanced oraz MSO 77-728. Chętnie dzieli się wiedzą na technicznych szkoleniach w miejscu pracy i dla Stowarzyszenia SPIN. Propagator metod agile i lean w zarządzaniu. Absolwent studiów podyplomowych Lean Management oraz Lean Office na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po pracy chłonie wiedzę na meet-upach, warsztatach i konferencjach, dużo czyta oraz montuje filmy wideo.
Michał Marczyński (Sekretarz)Michał kieruje projektami mającymi na celu standaryzację i usprawnienie procesów finansowych oraz zakupowych oraz poprawić jakość dostarczanych usług, eliminując, automatyzując oraz optymalizując zadania manualne, wdrażając systemy i przeprowadzając pracowników i liderów przez zmiany. Dzieli się swoim doświadczeniem w zakresie Lean oraz Project Managementu podczas prowadzonych przez siebie szkoleń dla pracowników swojej organizacji. Certyfikowany Lean Six Sigma Green Belt. Poza pracą spędza czas na rowerze, nartach, łódce oraz ze swoim psem.
Dawid Żabiński
 Process Excellence Manager w IG Group Dawid rozpoczął swoją karierę zadowową w 2012 roku w obszarze finansów. Od 2014 roku związany jest z tematami Continuous Improvement, Process Excellence w swojej pracy zawodowej. Swoje doświadczenie zdobywał w firmach: IBM, StateStreet Bank, a obecnie pracuje jako Process Excellence Manager w IG Group. Absolwent studiów podyplomowych Zarządzanie Projektami oraz Master of Lean Management na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Certyfikaty: Six Sigma Green Belt, Prince2, Change Management.
Bartosz MichałowskiBartosz od ponad 10 lat zarządza i wspiera projekty usprawnieniowe, automatyzacyjne i transformacyjne w centrach usług wspólnych. W swojej pracy skupia się na poznawaniu procesów i potrzeb biznesowych a następnie projektowaniu i wdrażaniu działań, które je realizują. Praktyk i posiadacz certyfikatów Lean Six Sigma Green Belt, Prince2 Practitioner oraz certyfikacji PSM I, AgilePM i AgileBA. Współtwórca i prowadzący podcast stowarzyszenia SPIN.
Dominik Jaskulski Dominik od ponad 14 lat zajmuje się usprawnianiem i automatyzacją procesów. Założyciel Office Samurai, firmy specjalizującej się we wdrażaniu rozwiązań inteligentnej automatyzacji dla korporacji.
 Tomasz Owsiak (Komisja rewizyjna)Tomasz ma 30 lat doświadczenia w obszarze finansów, księgowości oraz podatków, jako specjalista i osoba zarządzająca zespołami finansowo – księgowymi. W czasie swojej drogi zawodowej zdobywał doświadczenie w firmach krajowych i międzynarodowych zajmujących się sprzedażą detaliczną – w branży księgarskiej, produkcyjnych – w branży meblowej oraz oświetleniowej, oraz usługowych – w branży profesjonalnych usług inżynierskich. Był jednym z kluczowych menedżerów zaangażowanych w budowanie globalnego centrum usług wspólnych, zatrudniającym ponad 800 specjalistów pracujących w 20 różnych funkcjach biznesowych. Współpracował także ściśle z biznesem wspierając działalność w obszarze finansów i rachunkowości oraz jako regionalny kontroler finansowy dla Europy Środkowo – Wschodniej. Jest wykładowcą akademickim specjalizującym się w tematyce finansów przedsiębiorstwa oraz analizie rentowności inwestycji. Obecnie zajmuje się wsparciem wzrostu i zarządzaniem finansami w FarmaProm, która dostarcza producentom farmaceutycznym, aptekom, sieciom aptecznym i hurtowniom innowacyjne i proste w obsłudze rozwiązania z zakresu CRM, SFA (Sales Force Automation), analityki, a także konsultingu baz danych, marketingu bezpośredniego czy badań rynkowych. Jego zainteresowania dotyczą obszarów optymalizacji procesów biurowych, automatyzacji i robotyzacji. Tomasz regularnie jeździ do pracy na rowerze z rocznym planem pokonania w ten sposób przynajmniej 4000 km. Lubi podróżować razem z rodziną w celu podziwiania piękna przyrody Polski oraz innych krajów świata.
Zuzanna PamułaSpecjalistka doskonalenia procesów biznesowych, certyfikowana Six Sigma Black Belt. Trenerka i wykładowczyni w dziedzinie Lean Six Sigma, analizy biznesowej i umiejętności miękkich. Przez kilkanaście lat była odpowiedzialna za tworzenie i utrzymanie kultury ciągłego doskonalenia w organizacjach z sektora SSC. Obecnie rozwija usługi analizy procesów pod kątem ich automatyzacji kierując zespołem konsultantów. Członkini-założycielka i była prezeska Stowarzyszenia SPIN.
 Maciej RyfaRzetelny entuzjasta Lean Management, dążący do ciągłego doskonalenia i efektywności procesów. Moje pasje związane z Lean Management sięgają głęboko – to nie tylko moja praca, to styl życia. Fascynuje mnie nieustający rozwój oraz możliwość wprowadzania innowacyjnych zmian, inspirowany zarówno filozofią Taiichi Ohno, twórcy Toyota Production System (TPS), jak i innowacyjnym podejściem Elona Muska. Moje doświadczenie w zarządzaniu operacyjnym, optymalizacji produkcji i szkoleniach jest ściśle związane z moją wizją przyszłości – poszukiwaniem nowatorskich rozwiązań, które odmienią oblicze zarządzania. Regularnie uczestniczę w konferencjach, jestem aktywnym członkiem różnych stowarzyszeń związanych z Lean Management, a także oddaję się lekturze literatury specjalistycznej, nieustannie poszerzając swoją wiedzę. Dołączając do społeczności SPIN, widzę możliwość nie tylko uczenia się od innych, ale także wspólnego tworzenia przyszłości poprzez automatyzację i robotyzację procesów, innowacyjne podejścia do zarządzania, eliminację marnotrawstwa oraz poszukiwanie optymalnych rozwiązań biznesowych
Andrzej KinastowskiAndrzej od kilkunastu lat pomaga korporacjom usprawniać procesy biznesowe przez wdrażanie ciągłego doskonalenia, automatyzacji, robotyzacji, analityki, pracę nad strategią i kadrą zarządczą. Współzałożyciel Office Samurai i Stowarzyszenia SPIN, autor ksiażki „Office Samurai: Lean w biurze”
Angelika FaronSamodzielny specjalista usprawnień procesów produkcyjnych, MAN Truck & Bus Polska. Angelika od 16 lat związana jest z branżą Automotive. Obecnie odpowiada m.in. za wdrożenie strategicznego projektu Shop Floor Management. Ponadto od 2017 r. certyfikowany trener TWI, praktyk nowoczesnych narzędzi Problem Solving i pasjonatka rozwoju potencjału tkwiącego w ludziach. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz studiów podyplomowych z Zarządzania Produkcją na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Michał WolakCoach pracujący z liderami nad rozwojem ich umiejętności przywódczych i tworzenia wybitnych zespołów. Doświadczony trener i konsultant, promujący idee ciągłego doskonalenia w firmach tak produkcyjnych, jak i usługowych. Prezes spółki Lean Action sp. z o.o. Wykładowca uniwersytecki (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie, Wyższa Szkoła Europejska im. Tischnera w Krakowie, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu). Współautor książki „Office Samurai. Pierwsze kroki do wdrożenia Lean w biurze”. Prywatnie pasjonat pływania, żeglarstwa morskiego i oceanicznego, i gorących tańców latynoskich.
 Karol CzapikKarol od ponad 5 lat zawodowo wspiera firmy w roli Interim Program i Project Managera – do zadań specjalnych. Jest konsultantem i mentorem w doskonaleniu kultury zarządzania projektami. Wspiera zespoły projektowe, właścicieli firm i ich zarządy w efektywnym zarządzaniu programami, transformacją kultury pracy, projektami i PMO. Jest praktykiem w zarządzaniu projektami od ponad 14 lat w dużych firmach międzynarodowych i StartUP-ach, w branżach m.in., takich jak: e-commerce, logistyka, e-mobility, IT, telekomunikacja, finanse oraz R&D. Zaufały mu takie firmy m.in., jak: InPost S.A. (obecnie sp. z o.o.) Fabryka Kart Trefl Sp. z o.o., Columbus Energy S.A., OpenNet.pl Sp. z o.o., Sinterit Sp. z o.o., BiBP Sp. z o.o., MB Recycling Sp. z o.o., Podkarpackie Centrum Innowacji Sp. z o.o i inni. W swojej karierze zawodowej był wolontariuszem, sprzedawcą, w-ce Prezesem i fundatorem Fundacji Wsparcia Przedsiębiorczości Activus Promptus. Obecnie jest aktywnym Członek IPMA Polska, Asesorem IPMA w ogólnopolskim konkursie Polish Project Excellence Award, Doradcą Akademii Menadżera Innowacji w PARP, Mentorem w Fundacji Kraków Miastem Startupów, członkiem Stowarzyszenia Service Process Improvement Network – SPIN oraz wykładowcą w Krakowskiej Szkole Biznesu UEK na kierunku Zarządzanie projektami, trenerem i prelegentem. Skończył studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie projektami według standardów IPMA i PMI w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera. Studia Master of Business Administration – MBA, MBA in General Management and Public Management w Krakowskiej Szkole Biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.