SPIN Podcast


Naszego podcastu możesz słuchać za pośrednictwem
Spotify, Apple Podcast oraz Google Podcast:

1. Interesuje Cię historia SPIN-u? Ciekaw jesteś jaka idea przyświecała jego założycielom? Chcesz dowiedzieć się o planach na przyszłość? A może sam chciałbyś zostać członkiem Stowarzyszenia? Zapraszamy Cię więc do posłuchania pierwszego odcinka naszego podcastu. Razem z Zuzą Pamułą – jedną z założycielek Stowarzyszenia oraz z Dawidem Żabiński – Prezesem SPIN rozmawia Anna Jaworska.
2. Kariera w obszarze optymalizacji procesów biznesowych to dla wielu osób niczym wejście do nowego, magicznego świata Lean.
Jeśli więc pragniesz rozwijać się zawodowo optymalizując procesy, to ten odcinek podcastu jest dla Ciebie. Anna Jaworska rozmawia z Andrzejem Kinastowskim o tym jak wejść do branży, jak będzie wyglądał w przyszłości rynek optymalizacji i automatyzacji procesów oraz jak usprawniać nasze otoczenie zawodowe w zmieniającej się rzeczywistości biznesowej.
3. Czy AI to domena jedynie zamkniętego świata IT i spółek BigTech? Co daje nam AI w codziennym życiu? Czy każdy może spróbować swoich sił w temacie sztucznej inteligencji? Odpowiedzi na te i inne pytania udzieli Marek Sowa.
4. Czy transformacja w biznesie to już codzienność? Czy można transformować się na małą skalę? Co daje transformacja i jak przejść ją z uśmiechem na ustach opowie nasz gość – Anna Strojny. Dodatkowo, Bartek Michałowski zapyta Anię o przydatne praktyki w codziennej pracy Transformation Managera.
5. Czym jest myślenie finansowe? Czy myśleć finansowo potrafią tylko księgowy i dyrektorzy finansowi? O tym jak zaszczepić w sobie myślenie finansowe w codziennym życiu opowie Tomasz Owsiak.
6. Czy kiedykolwiek spotkałeś się z brakiem zaangażowania w projekcie który prowadziłeś? W kolejnym odcinku Marcin Masłowski, twórca bloga i marki lepszymanager.pl, opowie o metodach wywierania wpływu na członków zespołów projektowych opierając się na 6 zasadach Roberta Cialdiniego. W imieniu Stowarzyszenia SPIN rozmowę poprowadził Bartosz Michałowski.
7. Czy lepiej być liderem racjonalnym czy emocjonalnym? To pytanie wiele osób zadaje sobie na różnych etapach swojej kariery. W kolejnym odcinku naszego podcastu razem z Dariuszem Klupi postaramy się dokonać analizy: Czy lider powinien być racjonalny i trzymać się z dala od emocji czy może odwrotnie – wykazywać empatię i emocje, aby zyskać zaufanie swojego zespołu? Gość: Dariusz Klupi, Prowadzenie: Anna Jaworska
8. Kto może pomóc realizować z sukcesem Twoje projekty? Jaką wartość daje Interim Project Manager i spojrzenie na projekt z zewnątrz? Czy równocześnie warto tworzyć wewnętrzne, międzydziałowe struktury wsparcia projektowego? W rozmowie z Bartoszem Michałowskim o roli tymczasowego kierownika projektu i budowaniu PMO opowiada Karol Czapik, założyciel firmy Efekt PMO.
9. Czy masz czasem wrażenie, że Twój projekt to taka mieszanka składników bez planu?
Czy zdarzyło Ci się kiedyś być częścią projektu, który miał wszystko, by się udać, ale skończył w totalnej katastrofie?
W kolejnym odcinku podcastu Igor Mróz i Anna Jaworska postarają się prześwietlić oczywiste symptomy problemów w projektach i spróbują odkryć prawdziwy „Przepis na Porażkę”.
Jeśli jesteś liderem projektu, członkiem zespołu czy po prostu pasjonatem branży projektowej, to ten podcast jest dla Ciebie! Razem będziemy się uczyć na cudzych błędach i rozważać, jak unikać typowych pułapek.