II Konferencja SPIN – prelegenci, wystąpienia, warsztaty


 

Prelegenci

natalia 150x200 Natalia Pogoda
Business Process Analyst w Lufthansa Global Business Center.
Absolwentka Gospodarki Przestrzennej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Po studiach mapy drogowe bardzo szybko zamienia na mapy procesów biznesowych a standaryzację zagospodarowania terenu na standaryzację dokumentacji.
Od ponad 2 lat zajmuje sie wdrażaniem Lean Culture w LGBS poprzez prowadzenie projektów usprawnieniowych oraz szkolenia. Certyfikowany Six Sigma Greent Belt, fan projektów globalnych.
Wyznaje zasade iż 50% sukcesu każdego projektu zależy od dobrej komunikacji wiec warto poświecić jej conajmniej 50% swojego czasu.
Prywatnie uwielbia spędzać wolny czas w samolotach, szczególnie na trasach międzykontynetalnych oraz poznawać odległe zakątki świata, zwłaszcza „od kuchni”.
AGG 150x200 Anna Grabowska – Grabiec
LSS BB, Process Excellence Manager w Amway
Anna jest certyfikowanym LSS Black Beltem, coachem ponad 50 Yellow Beltów i Green Beltów w Finansach, HR, IT, Marketingu i Customer Service. Ponad 15 lat doświadczenia w ARiMR, State Street, UBS, obecnie odpowiedzialna za zespół Process Excellence w Amway.
lukasz gargasz 150x200 Łukasz Gargasz
Head of Development w Symphony Ventures
Prowadzi krakowskie biuro Symphony Ventures – firmy konsultingowej zajmującej się doradzaniem, wdrażaniem i utrzymaniem technologii automatyzującej procesy biznesowej. Jest odpowiedzialny za projekty dla kilentów będących dużymi i znanymi korporacjami, budując najlepsze praktyki w zakresie implementacji automatyzacji dla procesów biznesowych. W przeszłości, przez wiele lat pracował na styku technologii i biznesu, dostarczając rozwiązania informatyczne głównie dla sektora bankowego i finansowego. Pasjonat zastosowania innowacji i technologii w biznesie.
Michal_Baraniak Michał Baraniak
Local Continuous Improvement Leader w Euroclear
Z wykształcenia filozof, z zawodu księgowy – przekonany, ze prawdziwe usprawnianie wydarza się na styku tych dziedzin.
Dużą radość sprawia mu prowadzenie szkoleń. W życiu prywatnym szczęśliwy mąż, ojciec i marzyciel.
Flor Martinez Reyes 150x200 Flor Martinez Reyes
Process & Control Improvement Senior Specialist w HEINEKEN Global Shared Services
Lean Six Sigma Master Black Belt, specjalizuje się w uruchamianiu, budowaniu i odnawianiu programu Ciągłego Doskonalenia w dużych korporacjach. W HEINEKEN jej rolą jest wspieranie organizacji finansowych w osiąganiu wyników pod względem wydajności, jakości, wartości, kontroli i zgodności. Dzięki jej doskonałym umiejętnościom komunikacyjnym, może ona dostarczyć wiadomość na temat Ciągłego Doskonalenia na wszystkich poziomach organizacji.
W wolnych chwilach lubi pogłębiać wiedzę ze statystyki, ekonomii behawioralnej oraz relacji międzykulturowych.
andrzej speaker 150x200 Andrzej Kinastowski
Operations Delivery Strategy Manager w Lufthansa Global Business Services
Andrzej od 10 lat pomaga firmom SSC i BPO usprawniać dostarczane procesy przez wdrażanie Continuous Improvement, Process Excellence, pracę nad strategią i kadrą zarządczą. Praktyk wdrażania Lean w procesach usługowych za pomocą projektów w formacie Lean Workout. Fan koncepcji Kaizen. Uważa że najlepsze procesy i projekty opierają się na na zaangażowaniu liderów i odpowiedzialności pracowników. Certyfikowany Lean Six Sigma Black Belt, doświadczony trener Lean i Six Sigma. Wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Prezes i członek-założyciel stowarzyszenia SPIN. Bardzo lubi występować na konferencjach.
Prywatnie mąż, ojciec, fotograf i początkujący budowniczy mini robotów.


 

 

 

 

 

Open Space – oddajemy Ci głos

Drugiego dania konferencji proponujemy Wam formułę Open Space, co oznacza iż uczestnicy zdecydują o czym będziemy rozmawiać i czego będziemy słuchać.
Co to oznacza dla Ciebie?
To Ty zaprojektujesz ten dzień!
Ty sam możesz zaproponować temat dyskusji i osobiście ją poprowadzić.
Masz możliwość wzięcia udziału w tych dyskusjach które są dla Ciebie naprawdę interesujące, a jeśli uznasz temat za nieciekawy w każdej chwili możesz zmienić salę.
To jedyna okazja aby nawiązać kontakty z taką ilością osób z jaką tylko będziesz w stanie.
I co istotne, każdy ma szanse zadać trudne pytanie i otrzymać właściwą odpowiedz, odpowiedź której być może poszukuje od dawna.

Reguły…. ??? To Ty ustalasz reguły!


 

 

 

 

 

Warsztaty

Flor Martinez Reyes 150x200 Lean Simulation Game
Flor Martinez Reyes, HEINEKEN Global Shared Services
Lean Simulation Game to interaktywny i zabawny sposób nauki podstawowych zasad Lean takich jak: analiza wartości w procesie, identyfikacja i eliminacja marnotrawstwa, użycie Kanban i przepływu jednej sztuki.
Katarzyna_Lenar Mapowanie strumienia wartosci – pierwszy krok do doskonalenia procesów usługowych
Katarzyna Lenar, Lufthansa Global Business Services
Na warsztacie dowiemy się jak poprawnie używać Mapowania Strumienia Wartości – metody Lean Management używanej do analizowania stanu obecnego i projektowania stanu przyszłego. Zobaczymy, jakie to narzędzie ma wpływ na ujawnienie ogromu marnotrawstwa, z którym borykamy się każdego dnia. VSM uświadomi nas jak wielki potencjał do doskonalenia tkwi w procesach usługowych, pokaże wachlarz możliwości, które od tej pory będziemy mogli wykorzystać by doskonalić nasze procesy oraz podnosić jakość usług oferowanych klientom.
andrzej speaker 150x200 Zarządzanie zmianą oraz praca z oporem
Andrzej Kinastowski, Lufthansa Global Business Services
Zmiana boli.
Duża zmiana boli bardzo.
Długa zmiana to właściwie ból chroniczny.

Na warsztacie zastanowimy się jak ulżyć pacjentom, podmiotom wprowadzanych przez nas zmian w cierpieniu. Oraz nad tym jak spowodować żeby zmiana zamiast ich zabić – wzmocniła.

wolak 150x200 Coaching projektów usprawnieniowych
Michał Wolak, Lean Action
Na warsztacie potrenujemy magicznie skuteczną sztukę zadawania pytań, czyli podstawowego narzędzia w coachingu. Opracujemy kwestie jak wesprzeć zespół projektowy w: prowadzeniu projektu, mieszczeniu się w terminach oraz pokonywaniu trudności. Omówimy również to dlaczego lepiej pytać niż dawać gotowe rozwiązania, czyli o skuteczności stylu coachingowego w zarządzaniu.
lukasz gargasz 150x200 Automatyzacja procesów biznesowych
Łukasz Gargasz, Symphony Ventures
Prowadzi krakowskie biuro Symphony Ventures – firmy konsultingowej zajmującej się doradzaniem, wdrażaniem i utrzymaniem technologii automatyzującej procesy biznesowej. Jest odpowiedzialny za projekty dla kilentów będących dużymi i znanymi korporacjami, budując najlepsze praktyki w zakresie implementacji automatyzacji dla procesów biznesowych. W przeszłości, przez wiele lat pracował na styku technologii i biznesu, dostarczając rozwiązania informatyczne głównie dla sektora bankowego i finansowego. Pasjonat zastosowania innowacji i technologii w biznesie.
czapiewski 200x150 Skuteczne raporty
Bartosz Czapiewski, skuteczneraporty.pl
Tabela czy wykres? Jeśli wykres to który? Jak zaprojektować dobry raport? Jakie są naczęściej popełniane błędy? Jakie narzędzia powinien znać każdy Menedżer i Leanowiec? Warsztat pozwoli Ci uzyskać odpowiedź na te pytania i zabierze Cię w podróż do świata wizualizacji danych.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ